Akademia "od zera do TUNERA!"

6-cio miesięczny kurs chiptuningu online-na żywo ( dla początkujacych i zaawansowanych)

Nauka chiptuningu online z domu od zera do samodzielnego tunera w formie online w co drugą Niedzielę.

Bez tytułu (960×1200 px) (940×415 px)
"Zapraszam Cię do dołączenia do naszej akademii, która będzie trwać około 6-ciu miesięcy, gdyż jest to minimalny czas w jakim możemy nauczyć Cię tego fachu od zera.

BRAK MIEJSC NA KWIECIEŃ 2024

ZBIERAMY ZAPISY NA AKADEMIĘ ZIMOWĄ, KTÓRA ROZPOCZNIE SIĘ W LISTOPADZIE 2024

Więcej szczegółów pod numerem 786 817 937 lub email: coach.chiptuning@gmail.com

Co zyskasz dzięki szkoleniu?

Zobaczysz co w „sofcie” zaprojektował producent i jak skorzystać z tych danych aby bezpiecznie wykonać Chiptuning.

Nauczysz się jak jednym urządzeniem zaprogramować 99% sterowników silnika

Dowiesz się, jak podnieść moc silnika, aby było to bezpieczne

Nauczysz się unikać podstawowych błędów

Otrzymasz uniwersalny kalkulator do Chiptuning, który możesz zastosować we wszystkich produkowanych jednostkach napędowych samochodów osobowych, ciężarowych i maszyn rolniczych

Dla kogo przeznaczone jest szkolenie?

Dla osób, które chcą podnieść swoją wiedzę z zakresu tuningu

Dla mechaników

Dla właścicieli warsztatów samochodowych

Dla pasjonatów tuningu - kurs nie wymaga wcześniejszego przygotowania

1.       

Miło nam poinformować, iż rozpoczynamy nabór na półroczną Akademię nauki chiptuningu” od zera do tunera”. Akademia jest dedykowana dla wszystkich osób, które chcą się nauczyć tego fachu od podstaw. W Akademii „ od zera do tunera” omawiane będą silniki wysokoprężne oraz benzynowe i będzie dotyczyła samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, maszyn rolniczych oraz motocykli. Nauka będzie odbywała się w co drugą niedzielę w porannych godzinach i będzie odbywał się za pomocą platformy MS Teams. W przerwach pomiędzy wykładami będziemy zadawać pracę domową, która będzie weryfikowana podczas Niedzielnych spotkań online. Program edukacyjny jest podzielony na następujące moduły:

KOLEJNA EDYCJA AKADEMII STARTUJE W LISTOPADZIE 2024

Moduł 1

Podstawy mechatroniki

Moduł 2

Diagnozowanie silników spalinowych ( osobowe, dostawcze, ciężarowe, maszyny rolnicze )

Moduł 3

Odczyt i zapis oprogramowania ze sterownika silnika

Moduł 4

Chiptuning – stage 1 – silniki wysokoprężne oraz benzynowe ( przerobimy ponad 100 przykładów większości sterowników na rynku europejskim )

Moduł 5

Chiptuning – stage 2 / 3 - silniki wysokoprężne oraz benzynowe

Moduł 6

Ekotunning – strategia edycji oprogramowania silników w celu zmniejszenia spalania

Moduł 7

Chiptuning automatycznych skrzyń biegów

Moduł 8

Ekologia, problematyczne podzespoły silnika i radzenie sobie z ich diagnozą

Moduł 9

Sportowe dodatki

Moduł 10

Pomiar osiągów – prosty i tani sposób na weryfikację edycji oprogramowania silników spalinowych

Moduł 11

Zakończenie Akademii

Wymagania sprzętowe:

W cenie szkolenia otrzymujesz:

6 miesięcy nauki, konkretnego materiału, bez lania wody.

Dostęp do naszej bazy plików, damosów, manualnych solucji  na start! 

Możliwość konsultacji w trakcie zajęć online i praktykę face to face w Łodzi.

MOŻESZ KUPIĆ DOSTĘP TYLKO DO CZĘŚCI AKADEMII. PODZIAŁ PAKIETÓW ORAZ CENNIK PONIŻEJ:

Akademia

od zera
do TUNERA

PAKIET START

1900 zł

Akademia

od zera
do TUNERA

PAKIET STUDENT

2900 zł

Akademia

od zera
do TUNERA

PAKIET EKOLOG

4900 zł

Akademia

od zera
do TUNERA

PAKIET MECHANIK

5900 zł

Akademia

od zera
do TUNERA

PAKIET EXPERT

9500 zł

Certyfikat ukończenia kursu, który otrzymasz na zakończenie.

Jak będą prowadzone zajęcia?

Zajęcie będą prowadzone online w co drugą niedzielę. W trakcie zajęć odbędą się dwa zjazdy w Łodzi ( weekend ) w celu zapoznania się grupy i ćwiczeń praktycznych. Uczestnictwo w zjazdach nie będzie obowiązkowe.

Najczęściej zadawane pytania

Akademia jest dedykowana dla osób, które chcą rozpocząć przygodę z chiptuningiem oraz dla osób, które posiadają już podstawową wiedzę teoretyczną z zakresu chiptuningu. 

W sześć miesięcy nauczymy cię sztuki bezpiecznego chiptuningu według powyższego spisu treści. Będziesz swobodnie nie tylko zwiększał osiągi silników lecz również poradzisz sobie z każdym EGR-em, DPF-em czy AdBlue

Akademię będziemy prowadzili w oparciu o program ECM Titanium oraz WinOLS ( również w wersji demo, którego można pobrać na tej stronie  https://www.evc.de/en/download/down_winols.asp  należy kliknąć w WinOLS 5 demo version  ) . Nie będzie miało to większego znaczenia, gdyż będziemy edytować te same mapy, lecz w innym oprogramowaniu. Jedyną różnicą będzie nazewnictwo map w opisie damosów i szata graficzna.

Jeżeli znajdziesz drugie takie szkolenie w Polsce wyczerpujące powyższą tematykę to otrzymasz od nas darmowy bilet na całą Akademię „od zera do tunera”

Potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń do nas!

A tak uczestnicy ocenili poprzednią edycje szkolenia:

Czy szkolenie było prowadzone w interesujący sposób?

Czy trener udzielał wyczerpujących odpowiedzi?

Czy poleciłbyś to szkolenie innym uczestnikom?

Uczestnicy o szkoleniach stacjonarnych:

Duża wiedza i praktyka.
Szybkie i konkretne odpowiedzi na pytania.
Skondensowana wiedza w praktyce.
Możliwość prowadzenia rozmowy (pytanie - odpowiedź).
Previous slide
Next slide

Prowadzacy

Szymon Blacharski

szymon_foto

Z zamiłowania do elektroniki samochodowej już na przełomie lat 90 tych ubiegłego wieku, gdy na rynku wtórnym zaczęły się pojawiać jednostki napędowe wyposażone w elektroniczne systemy sterowania pracą silnika, rozpoznawaliśmy jak to wszystko działa. Wywołanie błyskowych kodów błędów było wielką satysfakcją a możliwość pozyskiwania wiedzy na temat działania czujników i elementów wykonawczych było bardzo ograniczone. „ Głód wiedzy” jaki mi wtedy towarzyszył był głównym motorem napędowym do rozwoju, gdzie z każdym napotkanym wyzwaniem w warsztacie kompetencje stopniowo rosły a praca nad rozwiązaniem jakiegoś małego zagadnienia trwała niekiedy do 5 nad ranem. 

 

Pierwszy Chiptuning jaki wykonałem w swoim życiu był zrobiony w kultowym passacie 1.9 tdi chyba z 92 roku, gdyż był wyposażony w pompę wtryskową wyposażoną w rezystancyjny czujnik dawki paliwa. Ta właśnie pierwsza modyfikacja oprogramowania zajęła mi prawie miesiąc czasu gdyż po drodze trzeba było pokonać kilka kamieni milowych. Budowa programatora w zaprzyjaźnionym sklepie elektronicznym, zakup pamięci OTP oraz lutownicy na gorące powietrze, ściągnięcie z sieci oprogramowania do edycji i w końcu gotowców do porównania zmian, z których na pierwszy rzut oka nic nie wiedziałem. Nie potrafię opisać emocji jakie towarzyszyły mi przed pierwszą próbną jazdą, gdzie przyrosty momentu obrotowego były odczuwalne. Nie dysponowałem wtedy hamownią a jedynie pomiary jakie potwierdzały przyrosty osiągów to przyśpieszanie na czas od 0  do 100 km/h. 

Od tego momentu minęło prawie 30 lat a rynek motoryzacyjny drastycznie się zmienił pod kątem sterowania procesem spalania a tym bardziej dostępem urządzeń diagnostycznych i programatorów. 99% usług w dzisiejszych czasach wykonuje się za pomocą złącza EOBD a sterownik silnika wyciąga się w sporadycznych przypadkach. Ja natomiast dla początkujących Tunerów zalecam przed każdą modyfikacją wykonać backupu gdyż rozwiązuje on wiele problemów i w końcowym rozliczeniu oszczędza nam czas i pieniądze. 

Po ukończeniu szkoły policealnej w specjalizacji Mechatronika rozpocząłem współpracę z firmami logistycznymi i transportowymi, gdzie całkowicie zrezygnowałem z klientów indywidualnych. Pamiętam momenty w mojej karierze, gdzie w ciągu jednej doby robiłem porządek z EGT w 38-u busach marki Renault Traffic 1.6 biturbo, które się przegrzewają i wypalają uszczelki pod głowicą. 

Chiptuning zatem to nie tylko podnoszenie mocy i momentu ale optymalizacja oprogramowania pod wymagania klienta. 

Zapraszam Was na szkolenie Akademię „od zera do tunera” gdzie w prosty i zrozumiały dla każdego sposób wyjaśnię jak bezpiecznie edytować oprogramowanie silnika, a co najważniejsze – jakich błędów unikać. 

Serię kursów online rozpoczęliśmy w 2018 roku natomiast Akademię będziemy opierać o zupełnie nowe podejście do edycji oprogramowania. Pokażemy wam co w „sofcie” zaprojektował producent i jak skorzystać z tych danych aby bezpiecznie wykonać Chiptuning. Otrzymasz uniwersalny kalkulator do Chiptuning, który możesz zastosować we wszystkich produkowanych jednostkach napędowych samochodów osobowych, ciężarowych i maszyn rolniczych.  

Mogę zagwarantować, że nawet bez jakiejkolwiek wiedzy na temat chiptuningu będziesz w stanie wykonać samodzielnie modyfikacje po naszej Akademii.

Pozdrawiam i życzę wielu sukcesów, 

Szymon Blacharski 

MOŻESZ KUPIĆ DOSTĘP TYLKO DO CZĘŚCI AKADEMII. PODZIAŁ PAKIETÓW ORAZ CENNIK PONIŻEJ:

Akademia

od zera
do TUNERA

PAKIET START

1900 zł

Akademia

od zera
do TUNERA

PAKIET STUDENT

2900 zł

Akademia

od zera
do TUNERA

PAKIET EKOLOG

4900 zł

Akademia

od zera
do TUNERA

PAKIET MECHANIK

5900 zł

Akademia

od zera
do TUNERA

PAKIET EXPERT

9500 zł